سه‌شنبه, 23 مهر 1398           English
رو عنوان : سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با فارس:
عنوان : ۶۶ چهره مشهور، به‌كمپین «من یك اهدا كننده خون هستم» پیوستند
تاريخ :
 ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ 
ساعت : ۱۰:۴۲:۴۵

 

سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با فارس:

۶۶ چهره مشهور، به‌کمپین «من یک اهدا کننده خون هستم» پیوستند

سخنگوی سازمان انتقال خون از پیوستن ۶۶ چهره مشهور سیاسی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی طی هفته گذشته به کمپین «من یک اهدا کننده خون هستم»‌ خبر داد.

بشیر حاجی‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با کمپین «من یک اهداءکننده خون هستم»، اظهار داشت: در این کمپین افراد خودشان را در قبال نیاز بیماران به‌خون، مسئول معرفی می‌کنند و اشاعه فرهنگ اهدای خون با استفاده از ظرفیت‌ همه آحاد شریف ایران و چهره‌های مشهور انجام می‌شود.

وی افزود: این کمپین یک حمایت همه‌جانبه از فرهنگ اهدای خون به‌شمار می‌رود، به‌طوری‌که مسئولان فرهنگی، سیاسی، علمی، ورزشی، دینی، نظامی و... پیام‌رسان اهدای خون در جامعه می‌شوند.

سخنگوی سازمان انتقال خون با تأکید بر اینکه نیاز به اهدای خون همیشگی است، ادامه داد: امروز روش‌های اهدای خون هیجانی منسوخ شده است، به‌طوری‌که اهدای خون باید با تصمیم آگاهانه و اهدای مسئولانه باشد و ما در تلاش هستیم این مسئله را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم تا افراد از سن 18 سالگی اهدای خون را به‌عنوان یک فرهنگ بشناسند و دو روز در سال را انتخاب کرده و خون اهدا کنند.

وی، وزیر آموزش و پرورش و وزیر راه و شهرسازی را از جمله کسانی معرفی کرد که به این کمپین پیوستند و افزود: وحید شمسایی اسطوره فوتسال ایران و جهان، بهنام محمودی کاپیتان سابق والیبال ایران، عباس جدیدی عضو شورای شهر تهران، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، احمدرضا اسعدی پیشکسوت سینما و تلویزیون، محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم تهران در مجلس، حمید عسکری خوانند محبوب نسل جوان، میرزابابا مطهرنژاد پدر علم روابط عمومی در ایران، مسعود پزشکیان وزیر سابق بهداشت و محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور از جمله کسانی بودند که طی هفته گذشته به کمپین «من یک اهداءکننده خون هستم» پیوستند.

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه این کمپین ملی می‌شود، خاطرنشان کرد: فریدون جیرانی کارگردان سرشناس، پندار اکبری، مهدی فقیه، داریوش ارجمند، رضا توکلی، جواد انصافی و احمدرضا اسعدی نیز از بازیگرانی بودند که به این کمپین برای اشاعه فرهنگ اهدای خون پیوستند.بازگشت           چاپ چاپ     
 
سازمان انتقال خون استان کهکيلويه و بوير احمد
V3.9.8.6