پنج‌شنبه, 8 خرداد 1399           English
عنوان : عیادت از عزیزان تالاسمی به مناسبت روز جهانی تالاسمی
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ 
ساعت : ۲۱:۲۵:۱۸
    /  4

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت روز جهانی تالاسمی مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در بخش تالاسمی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ضمن عیادت ، تفقد و دلجویی از بیماران از مسئولین این بخش تقدیر کرد.

کودکان تالاسمی زنان و مردان کوچکی هستند که قصه هر شب کودکانه آنها سوزن های دردناکی است که هشت ساعت مداوم قصه زندگی، صبر، توکل و مقاومت را در گوش آنها زمزمه می کند تا در آغاز روز دیگر، خنده و بازی را با امید فریاد کنند .

تالاسمي نوعي كم خوني ارثي و ژنتيكي است كه به علت اشكال در ساخت زنجيره‌هاي پروتئيني هموگلوبين (ماده اصلي داخل سلولهاي قرمز خون )بوجود مي‌آيد. هموگلوبين نه تنها براي حمل و تحويل طبيعي اكسيژن لازم است، بلكه در شكل و اندازه و بدشكلي گلبول قرمز دخالت دارد .

در این دیدار دکتر حسن زاده با اعطاء گل و لوحی از پرسنل پرتلاش این مرکز قدردانی نمود و بیماران این مرکز را مورد دلجویی قرار داد.

این مقام مسئول در این دیدار بیان کرد : روحیه ، امید و همت در بین خانواده‌ها و بیماران تالاسمی و هموفیلی باید بیش از پیش تقویت شود.

و در پایان دکتر حسن زاده از طرف خانواده انتقال خون این نوید را به عزیزان تالاسمی داد که همراه و یاور بیماران عزیز تالاسمی تا همیشه خواهیم بود و از هیچ کوششی در جهت کمک به این عزیزان دریغ نخواهیم کرد.
بازگشت           چاپ چاپ     
 
سازمان انتقال خون استان کهکيلويه و بوير احمد
V3.9.8.6