• ساعت : ۸:۱۵:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ 
  • کد خبر : ۳۰۵۰
لزوم مراجعه اهداء كنندگان مستمر به مراكز انتقال خون استان كهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل انتقال خون استان گفت:از تمام عزیزانی که شرایط اهدا خون را دارند صمیمانه درخواست میکنیم که دریافت کنندگان همیشگی به خون و فراورده های خونی را فراموش نکنند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان ، مدیر کل انتقال خون استان کهگیلویه وبویراحمد در مصاحبه ای که با صدا و سیما استان داشتند گفت : همه امکانات و شرایط لازم برای اهداء کنندکان خون در استان فراهم است و توجه به شرایط اظطرای پیش آمده از شهروندان تقاضا داریم به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

رستم حسن زاده اظهار داشت : با توجه شرایط کنونی به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی ها مردم کمتر از خانه خارج می شوند در نتیجه مراجعات کاهش یافته و اهداء خون صورت نمی گیرد ، از طرفی بخش زیادی از بیماران خاص از جمله تالاسمی، هموفیلی، سرطان و همچنین بیماران اورژانسی به فرآورده های خونی نیاز دارند بنابراین از شهروندان خواهشمندیم برای رفع کمبود منابع خونی مثل همیشه ما را یاری کنند و با اهدای خون به بیماران نیازمند کمک کنند.

این مسئول عنوان کرد: به هیچ عنوان از فرد بیمار با کوچک‌ترین نشانه بیماری، خون گرفته نمی شوند و بنابراین به همه مردم اطمینان می دهیم که خون اهدایی از سلامت کامل برخوردار است.

حسن زاده، با بیان اینکه تمام شرایط و اقدامات برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در سازمان انتقال خون رعایت شده است گفت : همه وسایل، امکانات و تجهیزات در مرکز  انتقال خون با مواد ضدعفونی کننده، استریل و پاکیزه شده و با ایجاد فضایی امن و کاملا استریل شده است و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر برای اهدای خون مراجعه کنند. هیچگونه نگرانی از بابت مراجعه شهروندان به مراکز  اهدای خون وجود ندارد.
و در پایان افزود: ما جزو معدود دستگاه هایی هستیم که پرسنل آن تعطیل نیستند و پایگاه انتقال خون یاسوج به صورت صبح و عصر آماده خدمت رسانی میباشد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    سازمان انتقال خون استان کهکيلويه و بوير احمد

    5.7.9.0
    V5.7.9.0